KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Menu Boczne > Szkoła "na co dzień" > Zajęcia zawodoznawcze dla uczniów gimnazjum > Gimnazjum Nr 8 na warsztatach kolejowych!

News

Gimnazjum Nr 8 na warsztatach kolejowych!

dodano: 15.03.2019, 0:21

W ramach współpracy Jastrzębskiej Spółki Kolejowej z Zespołem Szkół Zawodowych w „Nastawni” Jastrzębie-Zdrój zostały przeprowadzone zajęcia zawodoznawcze dla uczniów Gimnazjum Nr 8 z naszego miasta.

Uczestnikom, w oparciu o przygotowane prezentacje i filmy, zostały przybliżone zawody kolejowe, w których będzie można się kształcić w Zespole Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju.

Od września dla osób zainteresowanych nauką w technikumdo wyboru będą kierunki 

technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i technik transportu kolejowego, a na poziomie szkoły branżowej - monter nawierzchni kolejowej.

 

„Nastawnia” Jastrzębie-Zdrój w ramach zajęć przeprowadziła symulacje ruchu pociągów na makiecie
z wyszczególnieniem zadań, które realizują, i za które odpowiedzialne są poszczególne zawody. Uczestnicy mieli okazje zweryfikować informacje z wcześniej obejrzanych filmów i zobaczyć w praktyce, na czym polega praca
w nastawniach i innych posterunkach kolejowych.

Na zakończenie chętni mogli osobiście przygotować na pulpitach sterowniczych drogi przebiegów dla pociągów, sterowanych przez pozostałych uczestników zajęć. Tym samym dowiedzieli się kilku ciekawostek i poznali prawdziwy świat kolei na makiecie przedstawiającej rzeczywistość pomniejszoną  87 razy .