KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Projekty > Erasmus + > Relacja ze stażu mechaników w Niemczech - kwiecień / maj 2015.

Erasmus + / Rok szkolny 2014/2015

Relacja ze stażu mechaników w Niemczech - kwiecień / maj 2015.

dodano: 20.05.2015, 0:47

Dzień dwunasty

dodano: 9.05.2015, 19:05
Piątek był ostatnim dniem praktycznej nauki podczas stażu. W czasie zajęć porannych uczniowie wykonywaliśmy diagnozę układu hamulcowego, sprawdzając sprawność amortyzatorów oraz siłę hamowania oraz jej rozkład na poszczególne koła a także dokonywali diagnozy systemu ABS i ESP. Następnie uczniowie otrzymali oceny za nabyte umiejętności.
zobacz

Dzień jedenasty

dodano: 9.05.2015, 18:44
Czwartek był kolejnym ciężkim dniem praktyk w grupach. Uczniowie Pana Andreasa kontynuowali diagnozowanie usterek samochodowych za pomocą diagnoskopu Bosh - FSA 740. Na koniec dokonywali badań diagnostycznych w zakresie dokonywania analizy spalin w samochodzie VW Passat 1,9 TDi.
zobacz

Dzień dziesiąty

dodano: 9.05.2015, 18:28
Dzisiaj dzień zaczęliśmy od zmiany grup. Grupa pana Andreasa, zajmująca się diagnostyką udała się do pana Gerolda, gdzie zajęła się pomiarami geometrii kół. Miłym akcentem dzisiejszego dnia były urodziny Oliwiera Kowalczyka, któremu to zaśpiewaliśmy całą grupą "Sto lat". Oliwierze! Wszystkiego najlepszego w dniu Twoich urodzin.
zobacz

Dzień dziewiąty

dodano: 5.05.2015, 22:11
W dniu dzisiejszym kontynuowaliśmy pracę w dwóch grupach. Pierwsza grupa wykonywała czynności związane z diagnostyką. Uczniowie dokonywali diagnostyki silników w samochodach VW Polo 1,6 pod kątem prawidłowości ich funkcjonowania, wykrywania błędów oraz usterek.
zobacz

Dzień ósmy - wizyta w fabryce BMW

dodano: 5.05.2015, 22:04
Drugi tydzień naszych praktyk rozpoczęliśmy od bardzo interesującej wycieczki do fabryki BMW w Lipsku. Zaraz po drugim śniadaniu wyruszyliśmy razem z uczniami jednej z niemieckich szkół do celu naszej podróży. Przed fabryką zjawiliśmy się o godzinie 12:30 i w pełnym słońcu udaliśmy się do jej środka.
zobacz

Dzień siódmy - niedziela

dodano: 4.05.2015, 23:39
Nadszedł czas oczekiwanego spokoju. Niedzielę poświęciliśmy na odpoczynek, przygotowanie się do kolejnego tygodnia, a także uprzątnięcia pokoi.
zobacz

Dzień szósty - sobota

dodano: 4.05.2015, 23:32
Sobota była dniem wolnym od zajęć związanych ze stażem. Zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy w towarzystwie litewskiej grupy do Lipska. Na dworzec kolejowy w Chemnitz udaliśmy się tramwajem, a następnie w ciągu godziny dojechaliśmy do wielkiej stacji kolejowej w Lipsku.
zobacz

Dzień piąty stażu

dodano: 4.05.2015, 23:09
1 Maja w Niemczech, podobnie jak w Polsce, jest dniem wolnym od pracy. Dzień ten spędziliśmy na kolejnej wyciecze, tym razem udaliśmy się do malowniczo położonego zamku Augstburg.
zobacz

Dzień czwarty stażu

dodano: 4.05.2015, 12:41
Kolejny dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w Dreźnie. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od odwiedzenia Szklanej Manufaktury Volkswagena, gdzie składane są luksusowe modele samochodów Phaeton oraz Bentely.
zobacz

Dzień trzeci stażu mechaników

dodano: 29.04.2015, 21:34
Dzień rozpoczęliśmy podziałem uczniów na dwie ośmioosobowe grupy oraz przydziałem szafek na przechowywanie odzieży wierzchniej na czas zajęć praktycznych. Pierwsza grupa pod opieką pana Metzdorffa zaczęła zajęcia od diagnostyki silnika samochodu VW Passat 1,9 TDi i wykrywania usterek w jego działaniu. W czynnościach związanych z ich wykrywaniem pomagał nam diagnoskop firmy Bosch - FSA 740. Jest to urządzenie na wózku, które oferuje warsztatom uniwersalny system do kompleksowej diagnostyki pojazdów samochodowych.
zobacz

Dzień drugi stażu mechaników

dodano: 28.04.2015, 22:48
Wtorek był kolejnym dniem naszego pobytu w Niemczech. Tym razem pogoda spłatała nam figla i mimo że przed nami weekend majowy, do południa ciągle padał śnieg, pokrywając wszystko wkoło warstwą białego puchu. Dzień zaczęliśmy od szkolenia prowadzonego przez naszego opiekuna praktyk - pana Andreasa Metzdorffa. Po intruktażu przeciwpożarowym oraz BHP, zostaliśmy zapoznani z systemem szkolenia zawodowego w zawodzie mechanik samochodowy w Niemczech. Uczniowie dowiedzieli się również, w jakiej formie zdaje się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe u naszych zachodnich sąsiadów. Po szkoleniu udaliśmy się na kręgielnię, gdzie uczniowie mogli się lepiej poznać i zintegrować, mając do swojej dyspozycji 3 tory do gry.
zobacz

Dzień pierwszy stażu mechaników

dodano: 27.04.2015, 23:24
Poniedziałek był naszym pierwszym dniem spędzonym w Chemnitz. Rano przed naszym hotelem czekał na nas pan Haiko Platz, który jest pracownikiem F+U Sachsen i będzie naszym opiekunem przez cały okres stażu. Razem udaliśmy się na śniadanie, a następnie do centrum miasta, gdzie pan Haiko przekazał nam wiele ciekawych informacji związanych z historą miasta. Zobaczyliśmy Muzeum Przyrodnicze z jego skamieniałymi pniami drzew po wybuchu wulkanu około 290 milionów lat temu, Nowy Ratusz - siedzibę władz miasta Chemnitz - Neues Rathaus, Czerwoną Wieżę - Roter Turm wzniesioną w XII wieku i będącą najstarszym zabytkiem miasta oraz pomnik Karola Marksa. Po powrocie ze zwiedzania miasta, zostaliśmy zaproszeni na uroczysty powitalny lunch, po którym nastąpiło szkolenie na temat zasad obowiązujących w F+U Sachsen oraz zasad bezpieczeństwa w hotelu. Ponadto został nam przedstawiony plan pobytu, w czasie którego będziemy realizować wytyczone cele stażu. Poznaliśmy także wszystkie obiekty dydaktyczne naszego partnera.
zobacz