KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Technikum > Technik budownictwa

Technik budownictwa

Opis zawodu

technik_budownictwa_02.jpg

Szkoła adresowana jest do uczniów, którzy chcą zdobyć atrakcyjny, ciekawy i dobrze płatny zawód, który ma ogromne znaczenie dla gospodarki kraju.

W czasie nauki zdobywamy wiedzę ogólną z przedmiotów ogólnokształcących a także podstawową wiedzę i umiejętności zawodowe. Poznajemy materiały budowlane oraz najnowsze technologie wznoszenia budynków. Zgłębiamy tajniki architektury i rysunku odręcznego. Uczymy się kosztorysować oraz projektować przy użyciu programów komputerowych. Poznajemy zasady organizacji robót budowlanych i zagospodarowania placu budowy. Uczymy się także projektować proste elementy konstrukcyjne budowli oraz opracowywać dokumentacje projektową.

Od drugiej klasy raz w tygodniu odbywamy praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i firmach budowlanych naszego miasta. Ferie i wakacje są wolne od praktyk i zajęć szkolnych.

technik_budownictwa_01.jpgNasza szkoła ma dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, umiejącą stworzyć miłą i przyjazna atmosferę do nauki. Dysponujemy również nowoczesnym zapleczem technicznym.

Szkoła przygotowuje do egzaminu maturalnego a także do egzaminu zawodowego, który zdaje się pod koniec czwartej klasy. Po zdaniu egzaminu uzyskuje się tytuł technika budownictwa, który uprawnia do podjęcia pracy w firmach i przedsiębiorstwach budowlanych całego kraju oraz Unii Europejskiej, otwarcia własnej firmy lub podjęcia studiów wyższych.

To jedyna taka szkoła w mieście.