KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Branżowa Szkoła I stopnia > Porozumienie pomiędzy Miastem a JSW S.A.

Z myślą o najlepszych absolwentach z naboru 2017/2018 w zawodach górnik, elektryk i ślusarz, przedstawiciel Jastrzębskiej Spółki Węglowej, p.o. Prezesa Zarządu Daniel Ozon i Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman podpisali w dniu 9.05.2017r. porozumienie, na mocy którego nasi uczniowie otrzymają szansę na lepszy start po ukończeniu szkoły - pracę bezpośrednio w JSW S.A.

 

Rok szkolny 2017/2018 będzie pierwszym, w którym z duchem wprowadzanej reformy oświaty, utworzone zostaną Szkoły Branżowe. Nasza Szkoła Branżowa I stopnia, której w spadku po Zasadniczej Szkole Zawodowej nadano Nr 3, będzie kształcić uczniów tak jak dotychczas - w zawodach górniczych z praktyką w CKP i w zawodach rzemieślniczych z praktyką w prywatnych zakładach pracy. Górnicze zawody, o których mowa w porozumieniu, to: górnik eksploatacji podziemnej, ślusarz i elektryk. Spółka zapewni również praktyki w swoich zakładach wszystkim uczniom kształcącym się w tych zawodach.

 

Więcej infromacji można znaleźć na stronie Urzędu Miasta: tutaj.

Poniżej prezentujemy również wypowiedź przedstawiciela JSW S.A., dotyczącą podpisanego porozumienia i perspektyw rozwoju górnictwa w najbliższych latach, pochodzącą z materiałów portalu tujastrzębie.pl:

 

Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.