KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Menu Boczne > Społeczność > Grupa Teatralna IMPROWIZACJA

Grupa teatralna

Grupa teatralna "Improwizacja"

G3.JPGrupa teatralna "Improwizacja" powstała w 2008 roku.

Założycielami grupy są: p. mgr Sylwia Zawadzka, p. mgr Jolanta Słupek i p. mgr Aleksandra Gryszko wraz z przedstawicielami Samorządu szkolnego. Do grupy każdego roku dołączają nowe osoby, które chcą uczestniczyć w życiu kulturalnym szkoły.

Improwizacja współpracuje z Ogniskiem Opiekuńczo – Wychowawczym i Przedszkolem nr 23 w Jastrzębiu – Zdroju. W okresie świąt, Mikołajek itp. Odwiedzamy te miejsca, przedstawiamy, czytamy bajki i rozdajemy prezenty z okazji Dnia Dziecka i Mikołaja.

Mamy za sobą występy w kinie Panorama oraz na scenie Ośrodka Kultury w Boguszowicach – Rybniku.

W tym ostatnim miejscu na scenie zajęliśmy II miejsce w rywalizacji szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że grono naszych uczniów „aktorów” będzie się powiększać, a nasze występy będą jeszcze wspanialsze.

Zapraszamy młodych i ambitnych, z ambicjami i pomysłami.

SKŁAD GRUPY TEATRALNEJ W 2018/2019

  • Agnieszka Matusiak kl. III c
  • Szymon Nazarczuk III c
  • Kacper Siegel kl. III a
  • Kamil Sobik kl. III e
  • Jakub Kubicki kl. III e
  • Karol Widenka kl. III e
  • Mateusz Grobelny kl. III e
  • Marek Skatuła kl. III a

 

 


 2.JPG 

        24 października 2014 roku nasza szkoła zorganizowała dwa konkursy we współpracy z Osiedlem Zdrój i Urzędem Miasta Jastrzębie – Zdrój. Celem konkursów było rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej oraz popularyzowanie twórczości literackiej wśród dzieci .
Tematem konkursów były hasła „Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe" i „Moja ulubiona postać bajkowa". Oba konkursy przeprowadzone zostały w grupie 5 i 6 latków w Przedszkolu Nr 23 i w klasie IV b w Szkole Podstawowej Nr 4 w Jastrzębiu – Zdroju.

Zmaganiom przedszkolaków i uczniów przyglądała się komisja konkursowa w składzie: Joanna Bieszczad – przewodnicząca zarządu Osiedla Zdrój, Jolanta Słupek – nauczyciel j. angielskiego oraz  Sylwia Zawadzka – pedagog szkolny naszej szkoły.

Konkurs przeprowadziły uczennice z klasy I f naszej szkoły w składzie: Marlena Giersz, Paula Henkel i Dominika Cieśla. Nagrodami w konkursie były

I miejsce – aparat fotograficzny, zestaw puzzli;

II miejsce –  książki, lalki i III miejsce zestawy gier dla przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały również słodkie upominki.

 

100_1512.JPG

20 listopada w jastrzębskim kinie „Centrum" odbył się IV Miejski Przegląd Spektakli Profilaktycznych, organizowany przez Straż Miejską. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Jastrzębia – Zdroju - Marian Janecki. Jak co roku nasza grupa teatralna Improwizacja wystąpiła na scenie z przedstawieniem Rozmowy z motylkiem. Opiekunami były panie: Katarzyna Chmura, Jolanta Słupek oraz pedagog szkolny Sylwia Zawadzka.   

 CZYTAJ DALEJ!!

SUKCESY, SUKCESY…..

15 grudnia 2014 roku w Mysłowicach odbyła się VI edycja konkursu NA MAŁĄ FORMĘ TEATRALNĄ  o charakterze profilaktycznym PROFORMA, zorganizowanego przez wojewodę śląskiego i śląskiego kuratora oświaty. Konkurs został zrealizowany  w ramach programu "Razem Bezpieczniej" P1070084.JPGw obszarze "Bezpieczeństwo w szkole".

Jury oceniało 23 przedstawienia w trzech kategoriach wiekowych: szkoły  podstawowe, szkoły gimnazjalne i  szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z kategorii jury wybrało  trzy najlepsze przedstawienia.

 

CZYTAJ DALEJ !!!

 


XXIV Jastrzębski Przegląd Jasełek – III MIEJSCE


„Nawet nienawiść truchleje"

  Święta Bożego Narodzenia i poprzedzający je dzień Wigilii to piękny czas. Czas miłości, szczęścia i radości. Nasz spektakl to próba skłonienia do refleksji i jak wiele uwagi poświęcamy materialnej otoczce świąt, by wszechobecne świecidełka atakowały nasze zmysły powodując zmęczenie i nienawiść. Choć tak naprawdę liczy się IMG_1933.JPGtylko to co my sami przynosimy do stołu w naszych sercach.

 

       11 grudnia 2014 szkolna grupa „IMPROWIZACJA" po raz kolejny wzięła udział

w XXIV Jastrzębskim Przeglądzie Jasełek. Uczniowie zaprezentowali spektakl zatytułowany „Nawet nienawiść truchleje" oparty na autorskim scenariuszu Aleksandry Gryszko, Agnieszki Domin oraz Agnieszki Światowskiej.

CZYTAJ DALEJ