KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Projekty > Leonardo da Vinci > Dzień jedenasty - wizyta w BMW

News

Dzień jedenasty - wizyta w BMW

dodano: 29.05.2014, 0:39

EUEFS_cent-kolor.jpg                                                                                 KAPITAL_LUDZKI_logo_do_podstron.jpg

Środa była dniem wyczekiwanym przez uczniów. Z samego rana, w strugach deszczu udaliśmy się w stronę Lipska gdzie znajduje się fabryka BMW. W zakładach tych są montowane praktycznie wszystkie modele tej marki.

O godzinie 9 stawiliśmy się przed fabryką. Po wejściu do środka przywitano nas, a zarazem poinformowano o rygorystycznych przepisach związanych ze zwiedzaniem fabryki. Niestety nie zezwolono nam na dokonywanie jakichkolwiek zdjęć w środku budynku z uwagi ochronę patentów technologicznych.

Sześciogodzinna wycieczka pozwoliła na poznanie procesu technologicznego powstawania pojazdów marki BMW praktycznie od momentu kiedy z blachy wytłacza się poszczególne elementy. Nasza przygoda to wielokilometrowa wycieczka korytarzami kolejnych hal produkcyjnych w których roboty łączyły elementy nadwozia z podwoziem, a następnie powstałe karoserie przewożone były do hali lakierniczej.

W kolejnych godzinach mogliśmy obserwować proces manualnego montowania wyposażenia różnych modeli BMW do momentu zjechania z taśmy gotowego samochodu.

Wyjazd do Lipska pozwolił uczestnikom stażu poznać technologię powstania krok po kroku nowoczesnych samochodów, a także poznać organizację pracy w wielkiej firmie.

Po kolacji udaliśmy się wspólnie do Aquaparku gdzie spędziliśmy dwie godziny.